fbpx
  With our 15th YEARS of experience in Health Tourism, we offer you the best healthcare service.
Abacı Diş ve Estetik

Ücretsiz Danışmanlık

Sağlık hizmeti vermenin bilinci ile, size güvenli, konforlu ve kaliteli bir operasyon süreci sunuyoruz.

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer cilt üzerindeki yara, yanık, sivilce ve kesik izlerinin tedavisinde kullanılan yeni nesil bir yöntemdir. Yeni doku oluşmasını sağlayarak cildin hızla yenilenmesini ve oluşan yeni hücreler ile cilt gençleştirme sağlar. Fraksiyonel lazer uygulaması cildin gençleşmesini sağlamak amacıyla kullanılan en yeni teknolojidir. Cildin yenilenmesi amacıyla uygulanan işlemde derinin üst ve orta tabakalarına etki ederek oluşan cilt hasarlarına etkili bir çözüm sunar. Ciltte hafif pullanma dışında bir şikayet olmaz uygulama yapılan kişi işlemden 1 gün sonra cilde makyaj yapılabilir yani bu işlem kişinin günlük hayatını etkilemez. İşlem sonrasında ciltte gerilme ve cilt üzerindeki izlerde yüksek oranda iyileşme gözlemlenir. Cilt sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Fraksiyonel Lazer’in Zararı Var Mıdır?

Fraksiyonel lazer uygulama yapılan cilt üzerinde boşluklar bırakarak cildin ihtiyacı olan yüzdesi kadarını etkiler. Dokulara tamamıyla uygulama yapılmadığından doku reaksiyonu oluşmamaktadır. Cilde yapılan diğer işlemlerin aksine enfeksiyon aranı çok düşüktür. Fraksiyonel lazer işlemi sonrası iyileşme süresi kısadır ve kötü iyileşme gözlenmemektedir. Fraksiyonel lazer uygulaması cilde zarar vermemekle birlikte sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Fraksiyonel Lazer Uygulama Seansları Nasıl Olmalıdır?

Fraksiyonel lazer tedavileri cildin durumuna göre 3-5 seans arasındadır. Uygulamalar 3-8 hafta aralıkla yapılabilir. Şikayetin büyüklüğüne göre bazı uygulamalarda 1. seanstan sonra ciltte büyük oranda iyileşme gözlemlenebilir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama öncesinde 1 ay cildin güneş ışınlarına maruz bırakılmaması gerekir. İşlem öncesinde cilde herhangi başka bir uygulama yapılmışsa mutlaka doktor ile paylaşılmalıdır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlar kullanılmamalıdır.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviden sonra ödemi azaltmak için buz kompres uygulanabilir. 1 gün sonra ılık duş alınabilir. İşlem sonrası kabuklanmayı önlemek için cilt nemli ve temiz tutulmalıdır. Cilt her temizleme sonrasında kremlerle nemlendirilmelidir. İşlemden sonra iyileşme sürecine bağlı olarak cilt güneş ışınlarından korunmalı güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

 

İşlem öncesinde anestezik krem uygulandığı için ağrı hissedilmez. 

Sivilce izleri, kırışıklıklar, yara izleri ve çatlaklar üzerinde etkili bir işlemdir. 

Fraksiyonel lazer uzun süre kalıcı bir işlemdir. 

ABACI DİŞ VE ESTETİK MERKEZİ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Biz Sizi Arayalım!

Sizinle İletişime Geçmek İçin Sabırsızlanıyoruz! Almak İstediğiniz Hizmet ve Sorunlarınızı Bize İletin.